Çamaşır Makinesinde Yıkanabilen 5 İlginç Şey

Çamaşır makinesi, çarşaf, havlu ve giysilerinizden fazlasını temizleyebilen büyülü bir teknolojidir. Makinede bu 5 şeyi başarıyla temizlemenin anahtarı, nazik döngüyü kullanmak, su sıcaklığını ayarlamak, küçük öğeleri bir yıkama çantasına koymak ve kurutucu devrini atlamaktır.

  • Silikon Mutfak Aletleri: Mutfağınızdaki silikonlu paspaslar, kalıplar, aletler, fırın eldivenleri ve aletler varsa, temizlemek için normal çamaşırlarınızla birlikte makinenize atın. Bükülmeyi önlemek için hassas dönme döngüsü ve bir çamaşır torbası kullanın.
silikon eşyalar
silikon eşyalar
  • Doldurulmuş Pelüş Oyuncaklar: Bir çocuğun doldurulmuş oyuncağı, mekanik bir bileşene sahip değilse veya düşebilecek parçaları yoksa çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Önce, ağır derecede lekelenmiş bölgelere biraz deterjan veya leke çıkarıcı uygulayın ve oyuncağı bir çamaşır torbasına yerleştirin. Ilık suda hassas devirde yıkayıp, açık havada kurutun.
  • Küçük Parçalı Oyuncaklar: Çocuklar banyo ve oyuncaklar arasında her zaman ellerini yıkamıyor ve her şeyi paylaşıyorlar. Legolar, aksiyon kahramanları ve banyo oyuncakları gibi küçük plastik oyuncakları çamaşır makinesinde yıkama torbasında kolaylıkla yıkayabilir, dezenfekte olduğundan emin olabilirsiniz.
oyuncak
oyuncak
  • Spor Ekipmanları: Spor üniformaları, spor ayakkabı veya spor çantaları, deri olmadığı ve aksi belirtilmediği takdirde, bir çamaşır çantasına koymanız ve yıkamaya atmanız yeterlidir. Kumaş ve vinil olanlar, benzer renkli çamaşırların düzenli yükü ile yıkayıcıya atılabilir. Eğilip bükülmesi mümkün parçaları kurutucuya atmayın, hassas devirde yıkayın.
  • Yatak Yastıkları: İster kuştüyü, isterse polyester dolgulu yastıklar, çamaşır makinesine atılabilirler. İyi bir deterjan kullanın ve yıkayıcıyı fazla doldurmadan yastığın hareket etmesini sağlayın. Güneşli, havadar bir gün seçin; yastıkların dışarıda kuruması epey zaman alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir