Düğünden Önce Yüz Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kadınların en fazla kendine özen gösterdiği günlerden biri hiç şüphesiz düğün zamanları. Çünkü bu günde tüm gözler onların üstünde olduğu için mükemmel bir görüntüye ulaşmak isterler. Yalnızca gelinlik ya da damatlık seçimi bugün için yeterli olmayacaktır. Bununla beraber doğru yüz bakımı yapılarak cildin de düğün gününe hazır olması adına gerekli olan işlemlerin yapılması gerekmektedir.

bakım yapmak
bakım yapmak

Hazırlıklara 6 Ay Önce Başlayın

Birçok gelin adayı düğünden hemen önce yüz bakımı yaptırtmayı isterler. Lakin bunu çok geç zamanlarda yani düğüne yakın yaptırırlar. Halbuki yüzde var olan sorunların dikkatlice giderilmesi işlemi de yerine getirilmiş olacaktır. Sorunlu ciltlere yapılacak olan profesyonel cilt bakımları, cildin farklı reaksiyonlar göstermesine sebep olabilir. Bunun yerine en az 6 ay öncesinden bakım işlemlerine başlanarak cilt toparlanmaya başlanacaktır.

Bununla beraber gelin adayının kendi kendine bazı şeyleri yapmaya başlaması gerekmektedir. Günlük olarak yapacakları temizlik, ciltteki kirlerin tamamen arındırılmasına, cildin rahatlatılmasına ve böylece sağlıklı bir görünüme erişmesine yardımcı olacaktır.

yüz bakımı
yüz bakımı

Birçok gelin adayı kaş ve bıyık gibi bölgelerindeki tüyleri aldırmak adına düğün günü ya da bir gün öncesini tercih ediyorlar. Halbuki böylesi durumlar bölgelerde kızarıklıklar ve şişlikler kendini gösterecektir. En az iki üç gün öncesinde yapılacak olan epilasyon işlemi sonrasında ciltte oluşacak olan kızarıklar giderilecek ve böylece yüzde herhangi bir sorunun oluşmasının önüne geçilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir