Günlük Adım Sayınızı Artırmak için 5 Kolay Yol

Bir adımsayar cihazınız olabilir veya bir tane almakla ilgilenebilirsiniz. Adımlarınızı saymaya başlayınca fark ettiğiniz ilk şey, ne kadar az adım attığınızdır. Her gün 10,000 adım atmanızı ve yaklaşık 5 km yürümenizi öneririz. Çoğu insan için, ortalama adım, o sayının yarısından daha azıdır. Bu yüzden aniden 5 km yürümek için zaman bulamamak yıldırıcı görünebilir.

adım atmak
adım atmak

Aslında tüm adımlarınızı bir kerede tamamlamak zorunda değilsiniz. Zamanla adımları arttırmak için yeni yollar hakkında biraz daha yaratıcı düşünmeniz yeterlidir.

  • Toplu taşımayı kullan: Pek çok insan için günlük bir rutin yürüyüşe pek fırsat vermez. Mümkünse, toplu taşıma araçlarını kullanmayı deneyin. Otobüs durakları ve transit istasyonlarına gidip gelirken adımlar atacaksınız.
  • Aracını uzağa park et: Sürmek zorundaysanız, ofisin en uzak noktasında park etmeyi deneyin. Market alışverişleri, sinema salonları, nereye giderseniz gidin, mümkün olduğunca yakınlaşmaya çalışmayın. Bunun yerine, daha ileri gidin ve içeri yürüyün.
adım sayısı
adım sayısı
  • Yürümek için bahaneler bul: Ofiste, tuvaleti başka bir katta veya uzakta kullanmak veya mesai arkadaşlarınızla konuşmak yerine su almaya gitmek gibi şeyler yaparak daha fazla yürümek için yollar bulun.
  • Konuşarak yürü: Cep telefonları mobil, dolayısıyla bir görüşme yaptığınızda, oturma odanızın çevresinde bile yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca, yürüyüş yapmak için arkadaşlarınızı ikna etmeye çalışabilir ve öğle yemeğinizde yürümeyi tercih edebilirsiniz.
  • Yürüyüş bandında yürü: Tüm gün yürüme fırsatınız olmasa bile kalan adımlarınızı bir yürüyüş bandında tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir