Hamilelikte Yapılan Sporlar

Gebelik dönemini hem daha sağlıklı geçirmek hem de aşırı kilo almaktan kaçınmak istiyorsanız o halde gebelik dönemi sporları ile bunları elde edebilirsiniz. Hamile ikan yapılacak sporları mutlaka araştırarak ve hatta uzman kontrolünde yapmak oldukça önemlidir. Gebelik sporlarının size uygun olup olmadığını mutlaka ama mutlaka doktorunuza danışarak yapmalısınız. Bazen .ok basit olan bir hareket sizin gebelik dönemimiz için oldukça zararlı olabilir. Önemli olan aynı zamanda sizin motivasyonunuzu da sağlamanız olacak ki bunu da spor ile yaparak sağlayabilirsiniz.

egzersiz
egzersiz

Hamile Yogası

hamile yogası gebeleri pek yormayan ve hem bedenlerini hem de ruhlarını dinlendiren bir spor dalıdır. Özellikle gebeler için yapılan seanslara katılabilirsiniz. Toplu olarak katılım yapabilir ya da bire bir ders almayı tercih edebilirsiniz. Haftada iki kez yapmanız bile sizi rahatlatıyor olacak.

Hamile Pilatesi

özellikle çok önemli hareketlerin olduğu pilates asla uzman olmadan tek başına yapılmamalıdır. Birçok ünlü de gebelik döneminde pilates yapmaya devam ediyor.

gebelikte spor
gebelikte spor

Yürüyüş

Bir hamile için hiç kuşkusuz en iyi spor mutlaka yürüyüştür. Bol bol yürüyebilir hem temiz hava alabilir hem de aynı zamanda doğumunuz için daha rahat bir zemin hazırlayabilirsiniz. Elbette bu masum gibi görünen yürüyüş için bile doktorunuzdan izin almayı mutlaka unutmayınız. Bazı gebeler için yürümek bile tehlikeli olabilir. Amacınız daha sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek olurken, hem kendinizi hem de bebeğinizi riske atmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir