Kötü Giden İlişkiyi Düzeltmek Mümkün mü?

İlişkilerde problemlerin olması oldukça olağan bir durumdur. Fakat son dönemlerde tartışmaların sıklaşması ve iletişim sorunun ortaya çıkması sonrasında durumlar çok daha ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Böylesi durumlarda yapılması gereken şey ise aslında oldukça basittir.

Problem Belirlenmeli

Kötüye giden ilişkilerde atılması gereken en önemli adımların başında, sorunu net bir şekilde belirlemek gelmekte. İlk zamanlar oldukça güzel giden ilişkinin neden bir anda bu hale geldiğini belirlemek; atılması gereken adımlar konusunda büyük bir fayda sağlayacaktır.

ilişki
ilişki

Birbirinize Zaman Ayırmaya Özen Gösterin

Yoğunluk, pek çok kişinin ilişkisinin sorunlar yaşamasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi. Çünkü böyle olunca beraber zaman geçirememeye başlıyorlar. Her gün birkaç saat de olsa beraber zaman geçirmek, çiftlere tahmin ettiklerinden çok daha büyük faydalar sunacaktır.

Birlikte Heyecanlı Aktivitelere Katılın

Aranızdaki buzları eritmek ve daha öncesinde olmadığı kadar eğlenceli bir şekilde zaman geçirmek adına beraber maceralara ve farklı aktivitelere katılın. Böylece bir yandan heyecan yaşarken diğer bir yandan ise beraber geçirdiğiniz zamanın keyfini yaşamış olacaksınız.

ilişkiler
ilişkiler

Empati Kurun

Hemen herkes ilişkilerinde yaşadıkları sorunları sürekli olarak kendi taraflarından bakarak değerlendirirler. Oysa ki yaşanmış olan sorunların sebepleri ve karşı tarafın neler hissettiği ile alakalı kısa bir düşünme, sorunların çok daha ciddi anlamda büyümesini engelleyecektir. Böylece asla düzeltilemeyeceği düşünülen pek çok sorun da kısa bir süre içerisinde çözüme ulaştırılmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir