Tenis Zayıflatır Mı?

Kilo kaybı tamamen bir kalori açığı yaratmakla ilgilidir. Her gün yaktığınızdan daha az kalori almak kalori açığını oluşturur. Tenis kilo vermenin etkili bir yolu olabilir. Tekli oynamak özellikle yüksek kalorili bir aktivite olmasını sağlar. Ayrıca çiftlerin iyi ve rekabetçi bir eşleşmesi de sizin performansınıza ayrıca yardımcı olacaktır. Kilo kaybında ölçülebilir iyileştirmeler için tüm bu tenis aktivitesine sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile de eşlik edilmelidir.

Yakılan Kalori

Yapılan araştırmalara göre bir saatlik rekabetçi tekli tenis mücadelesi, 70 kiloluk bir kişide yaklaşık 520 kalori yakıyor. 80 kiloluk bir kişi 622 kaloriye yakın yakar, çünkü ne kadar çok kilonuz varsa, aynı aktiviteyi yapmak için o kadar fazla kalori yakarsınız. Kalori yakmanın anahtarı, aktivitenin yoğunluğu ve egzersizin süresidir.

Kardiyo Tenis Nedir?

Kardiyo tenis; teniste, jimnastik, koşu, fitness antrenmanlarını içeren ve yüksek tempo müzik eşliğinde yapılan yüksek yoğunluklu bir egzersiz programıdır. Çeşitli yeteneklere sahip tenis oyuncuları için aksiyonu devam ettirmek için düşük sıkıştırma toplar kullanır. Kardiyo tenis, büyük şehirlerde 2000’li yılların başında bir fitness trendi olarak ortaya çıktı ve şimdi ülke çapında birçok tenis kulübünde sunuluyor. Kardiyo tenis savunucuları, kadınların kardiyo tenisinde saatte yaklaşık 300 ila 500 kalori yakacağını, erkekler ise bu rakamların iki katını yakabileceğini söylüyor.

Diğer Avantajlar

Tenis, kalori yakmanın yanı sıra diğer spor ve fitness hedeflerine de yardımcı olur. El-göz koordinasyonunu geliştirir ve tenisi karakterize eden duraklar, başlangıçlar ve yanal hareketler için gerekli kasları geliştirir. Tenis ayrıca esnekliği artırır ve yağ yakar. Yağları yağsız kasla ne kadar çok değiştirirseniz, kalorileri o kadar verimli bir şekilde yakar ve kilo verirsiniz.

Tenis Oynayarak Nasıl Kilo Verebilirsiniz?

Sadece jimnastik ve koşu yaparak kilo verebileceğinizi düşünüyor musunuz? Evet, ise, o zaman tekrar düşünmeniz gerekir! Kilo vermek için, spor salonunda her zaman aynı sıkıcı egzersizi yapmanız gerekmez. Spor yapmayı seviyorsanız, tenis sizin için mükemmel bir alternatif olabilir. Tenis, fiziksel olarak en zorlayıcı spordur ve eğer sürekli oynarsanız, kilo verebilir ve vücudunuzu tonlandırabilirsiniz. Tekli oynamak özellikle yüksek kalorili bir aktivitedir.
Oyun oynarken devamlı aktif olmak gerekiyor. Bir atış yapmak için ne kadar çok hareket ederseniz, o kadar fazla kilo kaybedersiniz.

Sağlıklı Beslenme

Tenis Antrenmanınızdan En İyi Şekilde Yararlanın
Haftanın her günü – veya en azından çoğu günü – en az 30 dakika orta derecede yoğun fiziksel aktivite için çaba gösterin. Bu nedenle, günde bir saat aktif olarak tenis oynarsanız zayıflama açısından kısa sürede büyük faydasını görürsünüz. Ancak iyi bir tenis antrenmanının aşırı yeme ile boşa gitmesine izin vermeyin. Kilo kaybınızı hızlandırmak için, tenis egzersizlerinizi doymuş yağ oranı düşük dengeli gıdalarla tamamlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir