Youtube Türkiye’den Para Kazanmak

Ortalama Youtube getirisi 1000 youtube görüntülemesi bölge veya hedef kitleye bağlı olarak 0.5-2 Dolar arası değişir. Fiyatlar bir hayli değişkendir, birçok kanal ortalama olarak her 1000 görüntüleme de için 0.5 Dolar alır.

Bu makale YouTube üzerinden ne şekilde ve ne miktar para kazanabileceğinizi öğretecek. Para kazanmak hemen hemen kuşkusuz mümkün. Nerdeyse herkes her kitleye hitap edicek şekilde yapabilir, akıllardaki bir tek soru, bundan ne miktar para kazanılacağı. Gerçekten düzgün bir hayat için para kazanabilecek sayıda izleyici ve abone kasmakhiç kolay değildir.

Zaman geçtikçe, çalışmalar ve anketler internetten para kazanmak on binlerce insanın gelir kaynağı elde etmek amacıyla yetenekleri hatta becerileriyle yapmış olduğu bir gelir kaynağıdır. Yetenekten para elde etmek, yeteneğinizi gelire çevirmeniz demektir. Videolar yapıp internete yükleyerek para getirmek isterseniz size YouTube‘u öneririz. Dikkat çeken ve enteresan videolar yaparak, yüksek sayıda aboneye ulaşıp para kazanırsınız. Videoya başlamanın bizce en iyi yöntemlerinden biri intro’dur. Piyasa içinde videolarınıza kaliteli görünüm ekleyecek nitelikli giriş videoları yapmanızı sağlamayı başaran yüzlerce intro yapımcısı bulunur. Dakikaların içinde fazla bir bilgi sahibi olmadan bir YouTube Türkiye videosu oluşturmak için nasıl muhteşem bir intro hazırlanır adlı video rehbere göz atabilirsiniz.

YouTube Türkiye ortalama 10 sene önce kuruldu ve 818,416,700 saatten çok fazla süren videolar süresine sahiptir.

Bu makalede, YouTube Türkiye üstünden gelir kazanma yollarını ve Youtube başarı hikayelerini anlatacağız.

YouTube Kanalınıdan Gelir Elde Etmek

YouTube’den gelir kazanmak amacıyla YouTube Türkiye hesabınızın ve onay almış AdSense hesabınızı kullanmaya başlayarak kazanmaya başlayın. Videoların tamamı para elde etmek amacıyla uygun olmayabilir, bu olaydan faydalanmak için para elde etme kriterlerini onaylanmalı ve YouTube Reklamları formatına uygun olmalısınız. Bu YouTube‘dan gelir kazanmanın direkt bir yöntemidir.

En yüksek YouTuber’lardan biri olan Olge Kay. Yakın zamanlarda, New York Times’da, son iki senede YouTube‘dan $120k -$135k kadar gelir kazandığını söyledi. Bu aylık $5,300 – $13,800 demek, bu ise baya iyi bir para. Bu Olge’yi en çok para kazanan YouTube Türkiye kullanıcılarından yapıyor.

Paranızı maksimuma çıkarmak amacıyla YouTube‘a çok fazla kişiyi çekmenin yanında fazla trafik yapan içerikler yüklemelisiniz bu sebeple videonuz görüntülenmesiınız. “YouTuberlar 1 izlenme başı kaç kazanıyor?” diye düşünüyorsunuzdur, her bin görüntüleme için 0.5 -2 dolar arası kazanıyorlar. Bu başarının amacı hedef kitle için enteresan gelecek videolar yüklemektir. YouTuberların kazandığı paralar profili yaygınlaştırma çabaları ile kişiden kişiye kullanıcıya değişebilir.

Yüksek içeriğe sahip olan videonuzdan gelir elde ederken hale getirdikten sonra YouTube partneri olabilmek için başvuru yapabilirsiniz. Eğer partnerlik kabul edilirse, çok büyük bir yelpaze içinde içerik  araçlarınız olur ve görüntülenme sayınıza oranla ek gelir kazanma şansına sahip olursunuz. Partnerlik için arzu ettiğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz, ancak üst seviye partnerlik anlaşması için önceki 3 ayda en az 15 bin saat izlenmeye sahip olmanız gerekebilir. Başvuramadan hemen önce kişisel kanal istatistiklerinize bakıp partnerliğe uygun olup olmadığınızı özenle kontrol edebilirsiniz.

Muhtemel olarak para kazanmak için ne kadar YouTube abonesine sahip olmanız gerektiğini elbette merak ediyorsunuz. Açık olarak para kazanmanıza sebep olan faktör abone sayısından ziyada izlenme yani görüntüleme oranıdır ve YouTube size görüntülenmeniz üzere para verir. Ama, 15,000 aboneye sahip birinin 2,000 aboneye sahip olan bir kişiden daha büyük bir ihtimale sahibi olduğunu da söylemeliyiz. Ayrıca reklam tanıtım verenler sadece aboneler reklam tanıtımlara tıkladığında ya da 30 saniyelik bir video izledikleri zaman para kazanır. Bu ise eğer içeriğiniz bir milyar kez izlenmesi halinde reklam tanıtımlara hiçbir şekilde tıklanmadı ise içerikten asla para kazanamayacağınız manasına geliyor.

Web sitesimiz için https://www.youtubeturkiye.net/ tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir