Ahşap Mobilya Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ahşap malzemeli mobilya son zamanlarda birçok bayanın evi için tercih etmiş olduğu modellerdendir. Bunun sebebi kullanıcıya birçok avantaj sağlamasıdır. Ayrıca görüntü olarak da hoş nostaljik bir hava verdiği için sıklıkla tercih ediliyor. İnsanı rahatlatan pozitif elektrik veren ahşap dayanıklılık özelliği olduğu içinde ev sahibinin hayatını kolaylaştırır. Doğal bir görünüm verir.

ahşap sehpa
ahşap sehpa

Ahşap Mobilya Seçimine Dikkat!

Ağaç malzeme insan sağlığına faydalı olduğu için ve bunun gibi başka sebepler nedeniyle mobilyalarda sıklıkla tercih edilir. Bu yazımızda ahşap mobilya satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları anlattık mutlaka okuyup yararlanın. Ahşap mobilya satın almaya karar verdiyseniz ilk dikkat etmeniz gereken husus dolap kapaklarının çok iyi şekilde kapandığını kontrol etmelisiniz.

ahşap masa
ahşap masa

Eğer bir şifonyer ya da konsol tarzı bir mobilya satın alıyorsanız. Çekmecelerin çok kolay sürülebilen yapıda olmasına özen verin. Ayrıca çekmece içleri de tertemiz olmalıdır. Bir gardırop satın alacaksınız raflarının uzun olması halinde orta destek bulundurması şarttır, unutmayın. Eğer sürgülü kapılı dolaplar alacaksınız, kolayca sürülmelidir. Bir masal diyorsanız ayaklarının yaratan bastığına dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir