SCSI Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Small Computer System Interface (SCSI), bilgisayar sistemleri ara birimidir. Sistemlerin sunuculara veya iş istasyonlarına bağlanması için kullanılan aracı bir aygıttır. Zaman içerisinde genellikle fiziksel darbe veya kullanıcı hatalarına bağlı olarak içerisindeki veriler silinebilir, kaybolabilir veya ulaşılamaz hale gelebilir. Bu gibi durumlarda SCSI veri kurtarma hizmetine ihtiyacınız var demektir.

SCSI’nın en büyük rabiki IDE’dir. Mantık olarak birbirlerinden işlevsel yönden farklılıkları vardır. SCSI IDE’ye göre asenkron çalışmaktadır ve en büyük avantajı da budur. Bu ara birim cihazları aynı sistem üzerinde çalışamamaktadır. SCSI’da aynı anda bilgiye 2 kaynak ulaşabilir ve performans açısından çok bir düşüş yaşanmaz. Ancak IDE’de durum tam tersidir. Aynı anda ulaşan kaynaklar nedeniyle sistem aşırı yavaşlar. Hatta SCSI’da aynı anda 15 tane cihaz bağlanmasına dahi izin verilir.

SCSI verileri zaman içerisinde yapılan hatalarla veya bir anda kaybolabilir. Bu gibi durumlarda işinde uzman olan firmalara danışmanız ve sorunun çözümü için başvurmanız gerekir. SCSI veri kurtarma operasyonunu böylelikle başlatmış olursunuz. Bir hata oluştuğu zaman o hatanın doğru analizi çok önemlidir. Özellikle karmaşık bir yapıda bulunan SCSI ara birimlerinin çok kurcalanmadan direkt nokta atışı işlemler ile onarımı mümkün olmaktadır. Laboratuar ortamlarımızda bu gibi sorunlara direkt ve hızlı çözümler sunmaktayız.

SCSI veri kurtarma operasyonunu yapan firmanın belirli yetkinliklerde olması gerekmektedir. Hatta mümkünse o firmadan referans almanız da tavsiye edilir. Gold Data şirketi olarak hem referanslarımız hem de işlemlerimiz rakiplerimizin çok ötesindedir. Laboratuarlarımızda yapılan doğru ve direkt analiz ile problemi hemen tespit edip ondan kurtulmanızı sağlamaktayız. Verdiğimiz hizmet hakkında detaylı bilgi için https://www.goldverikurtarma.com/scsi-veri-kurtarma adresini ziyaret edebilir. Dilerseniz site üzerinden bizimle iletişim kurarak daha net bilgiler elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir