Yatak Odalarını Aydınlatmanın Püf Noktaları

Yatak odalarının aydınlatılmasında dikkat edilmesi gerekir. Fazla ışığın ortamda uykunun gelmesine engel olan bir durum yaratmasının yanı sıra az ışıkta ortam için sıkıcı ve iç karatıcı bir seçim olarak yer alabilir. Bu dengenin sağlanması ve istenen aydınlanmanın istendiğinde değiştirilme seçimine de yer açılması gerekir

Abajur Seçimleri

Yatak odalarının aydınlatılması seçimlerinde avizelerin yanı sıra abajurlardan da yararlanılır. Abajurların seçiminde odanızın genel havasına uygun olan tercihlere yer açmanız önerilir. Abajurlar genel aydınlatma için kullanılmayıp oda da loş bir aydınlanmanın yaşanması için tercih edilir. Bu sebep ile fazla aydınlık alan yaratan seçimlerden uzak durmanız tavsiye edilir.

Abajur kullanımında aynı zamanda mutlaka sarı ışık seçimine de yer vermeniz gerekir. Bu sayede hem loş hem de uykunun engellenmediği bir ışığa yer açabilirsiniz. Başuçlarında yer alan abajurlarda kullanılan sarı ışık watt değerinin de düşük olması önerilir.

Avize Seçimi

Abajurların yanı sıra avize seçimleri genel ortamın aydınlatılmasında kullanılan ürünlerdir. Bu seçimlerde beyaz ışık kullanımına yer açabilirsiniz. Böylelikle dolabınızda ya da çekmecelerinizde aradığınız şeyleri rahat bulabilir, makyajınızı yapabilir ve giyim kombininizdeki renk uyumlarını daha net görebilirsiniz. Aynı zamanda avize tercihlerinizde abajurlar ile uyumlu olan tercihe yönelmenizde önerilir. Böylelikle hem aydınlatma hem de oda dekorasyonunuz mükemmel bir uyumu sunarken sizde istediğini aydınlatma seçimlerine kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir