Araç Temizlemenin 3 Etkili Yolu

Günümüzde araçların sayısının artması ile birlikte, araç bakımı için ürünler üreten firmalarda, araçların daha iyi bakılması için farklı ürünler geliştirmeye başlamıştır. Aynı zaman araçların bakımları eski zamanlara göre çok daha farklı bir hal gelmiştir. Değişen ürünler ile birlikte eski tekniklerin yerini yenileri almaya başlamıştır. Araç ürünlerinde en büyük markalardan birisi olan Megauiar’ın yöneticisi olan Mike Pennington ‘’ Elle yıkamayı öneriyoruz. ‘’ şeklinde bir yorumda bulunmuştur. Çünkü kullanılan fırçalar çoğu zaman temizlemekten daha çok araba yüzeyine ve boyaya zarar vermektedir.

  • Aracınızı Yıkarken Detarjan Değil, Oto Şampuanı Kullanın

Çoğu insan el ile araçlarını yıkadıkları için kovadaki sularının içerisine farklı parlatıcı detarjanlar koymaktadır. Ancak bu hiçte doğru bir kullanım şekli değildir. Bunun yerine internette ve mağazalarda kolaylıkla bulabileceğiniz oto şampuanları kullanmanız çok daha doğru olacaktır.

araç temizliği
araç temizliği
  • Aracınızı Basınçlı Su İle Yıkayın

Araç yıkamalarında temizliğin daha etkili olmasını istiyorsanız mutlaka aracınızı yıkamak için basınçlı su kullanın. El ile güzelce şampuanladıktan sonra basınçlı su yardımı ile arabanızı çok daha temiz bir hale getirebilirsiniz.

  • Aracınız İçin Mum ve ya Cila Kullanın!

Aracınızın temizliği sadece yıkama ile bitmeyecektir. Belli aralıklar ile mutlaka aracınızda cilalama veya mumyalama işi yapmanız gerekmektedir. Ancak böyle tam bir temizlik ve parlaklık elde edebilirisiniz.

Cilalama ve Mum Kullanımı Nasıl Yapılır?                  

Bu işlem aslında sanıldığı kadar zor değildir. Aldığınız ürünlerden sonra aracınızın çizik ve yaya işlem yapmak istediğiniz bölge üzerine bir miktar sürdükten sonra cila makinesi ile yuvarlak daireler çizerek yedirme işlemi yapılır. Yavaş ve nazikçe yapılan bu işlem sonrasında aracınızın nasıl daha çok parladığına siz bile inanamayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir