İnsan Ömrünü Uzatmanın Yolları

İnsan yaşamı temeller üzerine kuruludur. Buna göre doğar, büyür ve neticesinde de ölürler. Ancak yapacağınız bir önlemle ömrünü biraz daha artırabilirsiniz. İlahi neticeye yapacak veya karşı elbette bir durum yok ancak sağlık şartlarında bunu gerçekleştirmek mümkündür.  İnsanların normal yaşam sürelerini olduğundan daha fazla yaşamaları sağlayan nedenlerin en başında evlilik gelir.

uzun yaşamak
uzun yaşamak

Evli insanların evli olmayan insanlardan daha uzun yaşama eğiliminde olduğunu göstermektedir.  Uzun yaşamın sırlarından birisi de diyet yapmak ve kilo vermektir. Eğer kilolu iseniz, diyabet, kalp hastalığı ve diğer yaşam koşullarına karşı kendinizi korumak için kilo vermelisiniz. Uzun yaşam sırlarının üçüncüsü ise hareket etmektir. Egzersiz yapan insanlar yapmayanlara göre daha uzun yaşar.

Uzun Yaşamda Besin Tercihi

Çalışma, düzenli fiziksel aktivite yapmanın kalp hastalığı, felç, diyabet, depresyon ve bazı kanser türleri riskini azalttığını net bir şekilde görülür. Arkadaş edinmekte insan ömrünü uzatan nedenlerden birisidir.  Yeni arkadaşlar verimli sosyal bağlantılar ile uzun ömür arasındaki bağlantıyı destekler. Yemek seçimi de uzun ömre sahip sırlarından birisi olmuştur. İnsanlar tükettikleri besinleri yaş gruplarına göre tüketmelidir.

yaşam
yaşam

Zeytinyağ insanların mutfaklarında bulundurması gereken yiyecek türlerinden biridir. Uzun ömre sahip olmak isteyen önüne gelen ya da çevresindeki insanlar tarafından övgü ile bahsedilen yiyeceklerden kaçınmalıdır. Doktor tavsiyesi altında ifade edilen yiyecekleri tüketmek kalp saplığı açısından önemlidir. Uzun yaşamın sırlarından birisi de zararlı alışkanlıklardan uzak durmaktır. Özellikle sigara bunların başında gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir