Asma Tavan Ve Modelleri

Asma tavan, binaların iç dekorasyon yapımında tavan uygulamalarının yapıldığı ışıklı ya da düz sistemlerdir. Genellikle evlerde salon kısımlarında, ofislerde yapılması tercih edilir.
Dekorasyon yapısı ve gücü oldukça tatmin edicidir.

Evlerdeki salonların büyüklüğü ile orantılı olarak yapılan asma tavan uygulamaları büyük alanlarda daha uygun görülmektedir. Ofisler ve diğer çalışma alanlarında da tercih edilen asma tavan uygulamaları görünüm olarak ta güzeldir. Günümüzde en çok kullanılan sistemlerden biri olan asma tavan uygulamaları modern yapılarda boy göstermektedir.

Asma tavanların günümüz dünyasında gelişen tavan çalışmalarıyla beraber kullanımı görselliği artırmaktadır. Gergi tavan uygulamaları ile ayrı bir havaya bürünen asma tavan uygulamaları modernliği yansıtmaktadır.

Asma Tavan Yapımında Önemli Detaylar

Asma tavan uygulamaları aşamasında bazı konulara dikkat etmelidir. Yapılacak olan uygulama alanlarının keşfi ve uygun dekor çalışmalarının doğru yapılması önemlidir. Evlerde yapılacak dekoratif tavanların daha hassas ve isteğe bağlı olarak seçilmesi gereklidir.

İstenen dekorların seçimi ve uygulama alanlarının asma tavan modelleri ile uyumu yapılmalıdır. Evdeki genel durumların dekoratif yapısını da göz önünde bulundurarak çalışmalar yapılmalıdır.  Asma tavanda gösterişi olan aksesuarlardan biride ışıklandırma sistemleridir. Spot veya led aydınlatmalar kullanılarak tavan uygulamaları farklılık kazanır.

Asma Tavan Yapım Aşaması

Asma tavan yapımı hassas bir işçilik ve deneyim gerektiren uygulamalardır. Çalışmaların dekorasyon bilgisi ve pratik bilgi donanımına sahip olmak uygulama açısından önemlidir. Uzman ekiplerce ve profesyonel çalışma ekipleriyle evlere ve ofislere asma tavan uygulaması yaptırmak gerekir.

Asma tavan yapılacak alanlarda öncelikle ızgara sisteminin doğru seçilmesi gerekir. Alınan oda ölçülerini tam ve doğru almalıdır. Profesyonellik gerektiren asma tavan işleri tasarım ve yapım aşamasında oldukça zordur. Asma tavan modelleri için uygun ve simetrik seçimler yapılır. Izgara sistemine monte edilecek tavan led aydınlatma kanalları yerleştirilir. Levhaların yapıştırılmasıyla asma tavan hazır hale getirilir. Asma tavan fiyatlarını etkileyen unsur tavan büyüklüğü ve yüksekliğidir. Yapılacak alanların zorluk derecesi ve modellerin seçimi asma tavan fiyatlarında farklılığını oluşturur.

Asma Tavan Hangi Model Olmalıdır?

Asma tavan yapımlarında gösterişin yanı sıra uyumluluk ve hitabet şekli önemlidir. Evin veya ofislerin
asma tavan modelleri seçilmesi hususunda uyumlu kararlar verilmelidir. Mekanın farklılığına göre seçimlerin yapılması zor bir süreçtir. Uygulama alanının komple bir bütünü ilgilendirmesi evdeki diğer mobilya ya da renk uyumuna elverişli olması önemlidir.

Klasik ev dekorasyonlarında ışıklandırma metotlarının fazlalığı doğru değildir.  Daha az ve sadeliği ön plana çıkaran asma tavan modelleri tercih edilmelidir. Yapısal anlamda modern bir konumda olan iç mekanların ışıklandırma sistemi asma tavan seçiminde belirleyicidir. Büyük ve kaplayıcı bir tavan yerine sadeliği olan ve aydınlatma lüksünü ön plana çıkaran asma tavan modelleri seçilmelidir.

Asma Tavan Modelleri

Asma tavanlarda yapılan değişimlerin yenilik ve modern yapıların oluşmasın sağlamaktadır. Bu değişimde modelleme ve tasarım oldukça mühimdir. Şık görünümleri ve çağ atlayan bir mekanı oluşturmada dekorasyonla birleşen yapılar muntazam kurguları ortaya çıkarıyor.

Ofislerde ve evlerde hayallerin ve gerçeklerin yapısal şeklini tavanlarda seyretmek muazzam duygular yaşatır. Her tasarımın farklı kurgusal aşamasının asma tavan modelleri ile tavana yansıması mümkündür. Sıra dışılığı ve öz güveni asma tavan ile tasarım harikası eserleri oluşturmak uzman ekiplerin elinde ustaca yapılmaktadır.

Asma tavan modellerinde seçimlerin yapılması iç mimari danışmanlığın himayesinde olmalıdır. İstekleri ve yapılan çalışmaları, mimari eşleştirme ile yapan uzmanlar dekorasyon uyumunu sağlarlar. Asma tavan modellerini seçme ve yapma aşamasında içi mimari danışmanlar ile çalışmak önemlidir.
Bu sayede en verimli asma tavan modelleri yapılmış olur.

Asma tavanlar için https://www.ceylanlarmetal.com/metal-asma-tavan-sistemleri tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir