Yüzdeki Lekeler İçin Doğal Formül

Yüzdeki lekeler çeşitli nedenlerden oluşabilir. Bu lekeleri geçirmek için kimyasal içerikli ürünler de bulunmaktadır. Yüzüne bunu kullanmak istemeyen kişiler doğal yollara başvuruyor.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi

Bu maske için ihtiyaç olunun 2 malzeme vardır. 1 yemek kaşığı yoğurta 1 tatlı kaşığı karbonata ilave ederek karıştırın. Yaklaşık 20 dakika kuruyana kadar bekletin. Ardından yıkayın. Yüzünüzde belirgin bir beyazlama ve yumuşama fark edeceksiniz. Yoğurt beyazlatma işleminde yardımcı olur. Karbonat ise temizlik sağlar.

Türk Kahvesi Maskesi

Bu maske için malzemeler 1 dolu tatlı kaşığı beyaz kil. Üzeri silik bir tatlı kaşığı Türk kahvesi. 4 tatlı kaşığı gül suyu yoksa salatalık suyu, o da yoksa normal su kullanabilirsiniz. Hafif katı bir kıvam alacaktır. Yüzünüze sürüp 30 dakika bekletin. Her cilt tipi için uygundur. Maskeyi bu şekilde de bırakabilirsiniz. Eğer etkisini arttırmak istiyorsanız, maskenin üzerine streç film kapatın. Ağız ve göz kısımlarını kesin. Etkisine inanamayacaksınız.

Kakao Maskesi

Öncelikle bir çay bardağının 3/1’üne pirinç doldurun. Üzerini biraz geçecek şekilde sıcak su koyun. Bir kaşık yardımı ile pirincin suyunu çıkartmasına yardımcı olun. İyice karıştırdıktan sonra bir kaseye silik olacak şekilde bir tatlı kaşığı kakao alın. Kakaonun üstüne çıkan pirinç sütünden göz kararı ekleyin. Karıştırın ve yüzünüze sürün. Göz altlarınıza fazla yaklaştırmadan sürün. 30 dakika bekletin. Kalan pirinç sütünü birkaç gün tutabilirsiniz.

Maya Maskesi

Mayanın içinde potasyum, folik asit, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri bulunuyor. Eğer cildiniz yağlı ise mayanın içerisine 10 damla limon sıkabilirsiniz. Eğer cildiniz kuru ise bir kaşık süt koyabilirsiniz. Dörtlü maya paketlerindeki 1 paket mayayı alıp ikiye bölün. Maskenin yapılışı bu kadar basit. Ardından maskeyi yüzünüze sürün. Maske yüzünüzde çok kuruyacak, bu sırada mümkün olduğunca gülmemeye ve yüzünüz hareket ettirmemeye çalışın. 30 dakika bekleyin. Ortaya çıkacak sonuca inanamayacaksınız.

Karbonat ve Şeker Maskesi

Bu maske için 1 yemek kaşığı esmer şekere ihtiyacınız var. Eğer elinizde esmer şeker yoksa beyaz şeker ile de yapabilirsiniz. Diğer malzemeler ise 1 yemek kaşığı karbonat ve 10 damla limon. Bu üç malzemeyi karıştırın. 10 dakika bekletin ardından ılık su ile yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir