Botox Kozmetik Dışı Konularda Yardımcı Olabilir mi?

Botox, onaylanmış kullanımlarının yanı sıra pek çok alanda kullanımından ötürü son on ila on beş yılın harikuladeliğini icat etti. Botox sadece kozmetik amaçlı değil, koltukaltında aşırı derecede terlemeyi, migreni ve aşırı aktif mesaneyi tedavi etmek için kullanılıyor. Ayrıca, kronik ağrı, çene kilitlenmesi ve ortopedik bir sorun olan plantar fasiit tedavisinde de yaygın kullanım alanı buluyor.

botoks
botoks

Botoks Yaptırmadan Önce Sormanız Gereken Sorular

  • Botoks uzmanınız nitelikli mi?

Botoks operasyonlarında bir doktor, cerrah veya diş hekimi olup olmamasına bakılmaksızın kişinin kozmetik enjeksiyonlarda resmi eğitim aldığından emin olmanız önemlidir. Asla sormaya korkmayın.

  • Botoks için uygun zaman nedir?

Birçok kişi düğün gibi büyük bir olaydan önce Botox yaptırmak istiyor, ancak ilacın düzgün çalışabilmesi için zamanlamanın doğru olması gerekir. Botoks tipik olarak üç ay sürer. Bu, birkaç hafta boyunca kişiden kişiye değişebilir, tam olarak çalışması bir haftayı bulabilir, ancak çoğu insan etkileri 2-3 gün sonra fark etmeye başlar.

botoks yaptırmak
botoks yaptırmak
  • Botoks yaptırmanın yaşı var mı?

Belirli bir yaş sınırı yok, ancak Botox, erken başladığında daha iyi çalışıyor. Bir kırışık oluşumunu ilk gördüğünüzde, Botox’un ilerlemesini durdurmak ve tersine çevirmek için kullanılıp kullanılamayacağını belirlemek için danışmak en iyisidir.

  • Herhangi bir risk veya yan etki var mı?

Enjeksiyon alanında çürük veya şişme riski olabilir, ancak bu geçicidir.” Dolayısıyla, bir etkinlik yaklaşıyorsa Botox’unuzu birkaç gün önceden programlamak iyi bir fikirdir. Tipik olarak hastalar enjeksiyondan birkaç saat sonra egzersiz yapmamalı ya da yatmamalıdır. Bazı rahatsızlıkları olanlar ve hamileler Botoks’tan yararlanamayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir