Neden Kilo Veremiyorsunuz?

Birçok yolu deniyorsunuz ama bir türlü kilo veremiyor musunuz? Peki diyet yaparken yapılan yanlışlar nelerdir? Bir kişi diyet yaptığı halde neden kilo veremez merak ediyor musunuz? Formlara uyun ve daha hızlı kilonun yolunu açın.

Pes Etmek Yok

Bazı bünyeler yağ depolamaya oldukça odaklanmıştır ve sizler diyet yaptığınızda dahi yağdan harcamak için vücudunuz tepki vermez. Bu durumda sizler biraz zorlayacak ve diyet süresini uzatıyor olacaksınız. Biraz sabrederek direncinizi kırdıktan sonra aslında hızlı bir şekilde kilo verildiğini göreceksiniz. Bu sebeple asla pes etmek yok.

kilo
kilo

Analiz Sonuçlarınız

Diyet öncesi kan analizlerinizi mutlaka yaptırmalı ve her şeyin olurunda gittiğine bakmalısınız. İnsulun direnci yüksek ise ya da tiroit gibi durumlar var ise zayıflama serüvenine bunları yola sokarak devam etmelisiniz.

Sadece Su Ya Da Sadece Spor Yetmez

Ne sadece bol su içmek ile, ne de sadece spor yapmak ile kilo verilir. Her şey bir bütündür. Sizler bol su içmeli bir diyet programı yapmalı ve aynı zamanda spor ile desteklemelisiniz. Aksi halde boşuna yorucu bir süreç yaşamış olursunuz.

kilo vermek
kilo vermek

Motivasyon

Diyet yaparken motivasyon çok önemli. Kendinizi sürekli en zayıf haliniz ile motive edin ve bu yola baş koymayı unutmayın. Ara sıra kaçamak yaparak 3 ayda mı kilo vermek istersiniz yoksa biraz dişinizi sıkıp kaçamaksız olarak 2 ayda mı vermek istersiniz. Hedeflerinizi belirleyin ve kendinize inanın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir