Kudret Narının Faydaları

Sonbahar mevsiminde toplanan bu meyve, taze olarak tüketilebildiği gibi; tohumlarıyla yapılan macun halinde de tüketilebilir. Tohumlarıyla yapılan macunda ya zeytinyağı ya da bal kullanılır. Ve bu macunun faydası, saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Kudret narının, meyve olarak da macun olarak da sağlık açısından etkilerine bakarsanız, mucizevî bir meyve olduğunu anlayacaksınız.

kudret narı
kudret narı

Kudret Narının Sağlığa Etkileri

Kudret narının akla ilk gelen faydası, mide rahatsızlıklarına iyi gelmesidir. Mide ülseri ve gastrit gibi ciddi mide rahatsızlıklarında, mucizevî bir etki göstermektedir. Özellikle macun şeklinde ve aç karna tüketirseniz, bu tür rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz.

Mide sorunlarının yanında, bağırsaklarından problemi olanlara da çok faydalıdır. Düzenli bir şekilde kullanmaya devam ederseniz, mide ve bağırsak sorunlarınızdan kurtulup, rahata kavuşabilirsiniz.

Vücudunuzun herhangi bir yerinde yaralarınız varsa ya da yanıklar söz konusuysa; kudret narı macunu çok iyi gelecektir. Özellikle iltihaplı yaralara doğal bir ilaçtır. Yaralarda o kadar etkilidir ki; kadınların korkulu rüyası olan rahim yaraları için dahi kullanılabilir.

nar
nar

Karaciğer ile ilgili problem yaşayanlara da tavsiye edilir. Özellikle karaciğer yağlanmasından şikâyetçiyseniz, kudret narını gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Sedef hastalığından şikâyetçi olanlara ya da egzama rahatsızlığı bulunanlara da oldukça faydalıdır.

Kudret narı meyvesi öyle bir mucize ki; kanser hastası olanların tüketmesi halinde, kanserli hücrelerin yayılmasına engel olacaktır. Ve hatta hücreleri yenileme özelliği sayesinde, bu kanserli hücrelerin de yenilenmesini sağlayacak, hastalığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Her bitki ve meyvede olduğu gibi, kudret narını da doğru ve etkili biçimde kullanırsanız; tüm sağlık sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir