Kişiliğinizi Ele Veren 5 Çiçek

Çiçekler, çok eski çağlardan beri insanlara ilham veren doğal güzelliklerdir. Hemen her çiçek sembolizmde kendine bir yer bulur ve anlamlandırılır. Acaba sevilen bu 5 çiçekten hangisi kişiliğinize uyuyor?

gül
gül
  • Gül: Aşkı ve tutkuyu kapsamlı bir şekilde simgelemekle birlikte, renklerine bağlı olarak sembolik anlam bakımından farklılık gösterirler (kırmızı = tutku, beyaz = saflık, turuncu = arzu, pembe = saf sevgi). Doğal olarak, böylesine uzun bir romantizm öyküsü olan güller gizliliği de temsil ediyor. Açıkçası, gerçek bir romantiksiniz. İnsanlarla kolayca tanışırsınız ve kolaylıkla yeniliklere veya zor durumlara uyum sağlayabilirsiniz.
Krizantem
Krizantem
  • Krizantem: Japonlar krizantemlerin mükemmellik sembolü olduğunu düşünüyorlar; çiçeğin yaprakları düzenli olarak Konfüçyüs’e ilham verirmiş, o da çiçekleri meditasyon nesnesi olarak önermiş. Krizantem sizin çiçeğiniz ise; dürüst, nazik ve merhametlisiniz. Kolayca arkadaş olursunuz ve yeni insanlarla tanışmak hoşunuza gider.
Karanfil
Karanfil
  • Karanfil: Sevgi, cazibe ve ayrımcılığı simgeler, (bu da neden Anneler Günü’nde neden alındığını açıklıyor.) Karanfiller gölge tonlarına göre farklı şeyler ifade edebiliyor. Kişiliğinize gelince; siz gerçekçi olduğunuz kadar adil ve sevilen birisiniz. Arkadaşlarınız ve aileniz için sadık ve tarifsiz bir sevginiz var.
nergis
nergis
  • Nergis: Kültürlerin, efsanelerin çiçeği nergisler hakkında farklı hikayeler anlatılır, ama hepsi şans merkezindedir. Sezonun ilk nergis çiçeklerini bulursanız, 12 ay şansınız olabilir. Nergis seviyorsanız; barış ve mutluluk dolu bir hayat yaşamak üzeresiniz. Oldukça yaratıcısınız ve tanıştığınız herkese karşı naziksiniz.
papatya
papatya

 

  • Papatya: Saflık ve iffetlik için özlü bir semboldür. Masumiyetin ötesinde, papatya da gizliliğin bir göstergesidir. Papatyalara bir zamanlar “günün gözleri” deniyordu, çünkü geceleri yapraklarını kapatabildiler. Papatya severseniz; mutlu ve şanslı bir insansınız. Herkesin gününü aydınlatmak için varsınız, ancak gece kadar da gizemlisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir