Hamile Döneminde Cilt Bakımı

Hamilelik döneminde anne adayları cilt bakımlarına dikkat etmelidir. Anne adayları cilt bakımında özellikle kişisel bakımlarını özenle yapmalıdır. Anne adayları hamilelik döneminde Buna göre öncelikli olarak anne adayları duş alırken çok dikkatli olmalıdır. Aksi halde hamilelik döneminde sıkıntı yaşayabilirler. Hamile olan kadınlar, hormonlarında yaşanan değişiklikler nedeni ile günlük olarak duş olmasında yarar vardır.

cilt
cilt

Anne adayları duş alırken 15 dakikadan fazla banyo kalmamaları gerekir. Su sıcak olmamalıdır. Ilık su ile duş alınmalıdır. Banyo alanında cam olanlar azda olsa içeriye hava girmesi için bu alanı aralamalıdır. Banyo yaparken olası olumsuz durumu ile karşılaşacağınız için banyo kilitlenmemelidir. Küvet olan banyolarında zemin kaygan olması ihtimali karşısında dikkat edilmelidir.

Hamilelerin Saç Bakımı Nasıl Olur?

Kullanılacak temizlik ürünler doğal olmalıdır. Özellikle zeytin yağı içeren sabunlar tercih edilebilir. Anne adayları karın bölgesinde olabilecek çatlaklar için bebek yağı kullanmalıdır. Hamile kadınların saçlarında da hamilelikten kaynaklı olarak saçların matlaşma söz konusudur. Buna engel olmak için de sık sık saçlar yıkanmalıdır.

gebelik
gebelik

Saç boyalarından uzak durulması gerektiği gibi, saç düzeltici jöle ve kimyasal ürün içeren saç bakım malzemeleri kullanmamak gerekir.  El ayak bakımlarında tırnaklar donuk bir renk alır ve çok çabuk kırılır. Buna engel olmak için besleyici ve parlatıcılar kullanır. Anne adayları hamile olduğunu hiçbir zaman unutmamalıdır ve davranışlarını buna göre sergilemelidir.Her üç günde bir de havalandırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir