Hamilelerin Bilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Hamilelik her insanın yani aslında her kadının yaşaması gereken çok özel bir süreç. Çünkü farklı ve çok özel bir deneyim.

Her aşaması ayrı bir güzel ve insanın kendi kişisel gelişimine son derece katkı koyan bir durum.

Bizde bilinçli bir hamilelik için bilinmesi gerekenleri sıraladık.

gebelik
gebelik

İşte O Detaylar

Kilo durumu: İnsanlar hamilelik sırasında vücutlarının bozulmasından korkar ve aşırı kilo alırlar ise bunu sonradan veremeyecekleri düşünür ama bebeğin sağlığı için böylesi bir korku asla yaşanmamalı, önce bebek düşünülmelidir. Bunun içinde hamilelik döneminde 9 ile 16 kilo arası kilo alınması idealdir. Çoğul gebeliklerde bu kilo artabilir. Zaten doğum sırasında bu kiloların çoğunluğu verilir, Gerisinden kurtulmak ise çok zor değildir.

Beslenme: Gereksiz kilo alımını da önlemek için hamur işlerinden, aşırı yağlı yiyeceklerden, özellikle çaydan uzak durulmalıdır. Zira çay kansızlığa yol açar. Izgara balıklar, haftada 2 öğün kırmızı et, sebze yemekleri, mevsimine göre meyve, taze sıkılmış meyve suları idealdir. Folik asit alımı da atlanılmaması gereken bir diğer durumdur.

gebelikte beslenme
gebelikte beslenme

Çatlak Oluşumunu Önlemek İçin son derece gelişen dermokozmetik ürünlerinden birisi karın bölgesinde kullanılmalıdır. Aksi halde doğum sonrası yapılacak müdahaleler çok da işe yaramaz.

Ayakta özellikle hamileliğin son dönemlerinde oluşan şişlikler için ayaklar bu dönemlerde soğuk su ile yıkanmalı ve soğuk suda durdurulmalı, mutlaka ortopedik ayakkabı ve terlikler tercih edilmeli, yatarken ayağın altına yastık konulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir