Karizmatik Görünmenin 5 Yolu

Günlük yaşamda karizmatik görünmek kişinin özgüvenini tazeleyen bir durumdur. O nedenle hemen herkes karizmatik görünmeye özen göstermeye çalışır. Karizmatik görünmenin yollarını ise 5 maddede açıklayalım.

  • Özgüven insanların en çok dikkat ettiği özelliklerden birisidir. Karşınızdakine güç verme açısından özgüven oldukça önemlidir. Özgüvenli olmanın yollarından en açık olanı karşınızdakinin size sorduğu sorulara kendinizden emin olarak vermektir. Size sorulan bir soru karşısında şayet tedirgin davranırsanız karşınızdaki kişiyi rahatsız edecek ve güvensiz bir hava yansıtacaktır. Özgüven sahibi kişinin daima dik durduğunu da not edelim.
karizmatik erkek
karizmatik erkek
  • Konuşmalarınızda daima kibar olmaya çalışın. Doğru bir şekilde konuşmanın yolu öncelikle ses tonundan geçer. Ses tonu uygunluğu kişinin özgüvenini açığa çıkaran bir olaydır. Özellikle iş başvurularında bu konuya çok dikkat etmek gerekir.
  • Duygularınızı doğru ifade etmeye çalışın. Duygularınızdan emin olduktan sonra ifade etmek en sağlıklısıdır. Ayrıca duyguları ifade ederken abartılı tavırlar sergilemekten de uzak durmaya çalışın.
karizmatik görünmek
karizmatik görünmek
  • Mutlaka hedefleriniz olsun. Hedefleri olan kişilere daima saygı duyulur. İdealist tavırlar karşınızdaki kişide iyi bir izlenim oluşturacaktır. Birtakım ilkelerinizin oluşu duruşunuzu da belli edecektir. Vizyon sahibi olmak bu aşamada oldukça önemlidir.
  • Karşınızdakini dikkatli ve saygılı bir şekilde dinlemek de size olan ilginin ve bakışın değişmesine neden olan etkenlerdendir. Dikkatinizi karşınızdakine vermezseniz o insanın sizi sıktığı gibi bir anlam çıkabilir, bu da karşınızdakine saygısızlık olarak algılanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir