Güzel Görünmek İsteyenlere Tüyolar

Sağlıklı ve mükemmel görünmek için bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Sadece cildinize değil tüm bedeninize aynı özeni göstermelisiniz. Tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa bir kavanoz içine 200 gr zeytinyağı, yarım limon kabuğu rendesi ve bir tutam aynısefa çiçeği ekleyin. Bu karışımı 10 gün süresince güneşte bekletin ve hazırladığınız karışımla her gün tırnaklarınıza masaj yapın.

güzel görünmek
güzel görünmek

Güzel Olmak Elinizde

Toz fondöten kullananlar, allık ve farlarını da toz yapılı olandan tercih etmeli. Sıvı tarzında fondöten kullanıyorsanız, allık ve farınız krem olmalı. Böylece makyajınız daha güzel ve pürüzsüz olur. Kaş makyajı yapıyorsanız, boyarken kaşlarınızı çatarsanız, kaşlarınızın üst bölgesini daha kolay boyarsınız. Makyaj öncesi cildinize uygun nemlendirici krem sürün ve nemlendiricinin cildiniz tarafından emilmesini bekleyin.

Makyajınızı mutlaka gün ışığından faydalanarak yapın. Banyoda yaptığınız zaman diğer insanların sizi nasıl göreceğini anlamazsınız. Güneşin zararlı etkisinden sadece cildinizi korumayın. Ellerinize de SPF etkili kremler uygulayın. Ellerinizin devamlı nemli kalmasına özen gösterin.

güzellik
güzellik

Manikürü evde yapıyorsanız, manikürden sonra ellerinizi buzlu suda bekletirseniz tırnaklarınız hızlı şekilde kurur. Saçlarınızın canlı görünmesi için düzenli olarak doğal maskelerden faydalanın. Dişlerinizi unutmayın ve düzenli olarak temizliğini yapın. Cildinizin her zaman canlı ve parlak görünmesi için içten de doğal beslenme uygulayın ve bol su için. Gerekli vitaminleri de aldığınız zaman cildiniz her zaman genç ve güzel görünür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir