Kullanmadığınız Cam Çaydanlıkları Teraryuma Dönüştürme Sanatı

Yeni akım olan teraryumları sadece fanus içinde yapmayabilirsiniz. Kullanmadığınız cam çaydanlık içinde de değişik objeler ve çakıl taşları koyarak güzel bir teraryuma sahip olabilirsiniz. Şık bir görünüm sağladığı gibi estetik görünümü de evinizde dekore de kullanabilirsiniz.

cam çaydanlık
cam çaydanlık

Cam Çaydanlıkları Teraryuma Dönüştürme İşlemi

Geniş cam çaydanlığınızın dibine çakıl taşı ekleyin ve üzerine yosun ile birlikte seveceğiniz objeleri de koyun. Küçük bitkiler ile tamamlayın. Hem zevkli bir hobi hem de çaydanlığınızı değerlendirmiş olursunuz. Özellikle nemli ortamı seven sukulent, yosun ve eğrelti otları ile çaydanlığın içini süsleyebilirsiniz. Renkli taşlar, simli taşlar ise çaydanlığın daha güzel güzel görünmesini sağlar.

Bakımı ise oldukça kolay. Temizlenme işleminde sadece nemli bez kullanın ve iki yılda bir üzerinde biriken maddeleri temizleyin. Çok fazla su istemeyen bu bitkilere fazla su verdiğiniz zaman köklerinde çürüme görülür. Suyu püskürterek sıkmanız yeterlidir.

terrarium bahçe
terrarium bahçe

Mutfağınıza ya da oturma odanıza farklı bir obje katmak istiyorsanız sizler de evinizde bulunan cam çaydanlıkları böyle değerlendirebilirsiniz.

Güneşten ve aşırı soğuktan da korumalısınız. Renkli çakıl taşları, boncuklar, küçük figürler ile farklı bir görünüm yaratabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye olarak verebileceğiniz gibi kendi dekorasyonunuza da ilginçlik katabilirsiniz. Çakıl taşlarını deniz kenarından bulabilir ve midye kabukları ile de güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Hayalinizdeki teraryumu evinizde kullanmadığınız cam çaydanlıkla yapabilir ve kendi zevkinize göre ilginç tasarımlarda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir