Mezuniyet Elbisesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Haziran ayı yaklaşırken son sınıf öğrencilerini saran telaşlardan biri de mezuniyette ne giyeceği olmaya başladı. Yavaş yavaş hazırlıklara başlamanın zamanı da geldi. Ömür boyu unutulmayacak olan bu süreç için elbette doğru ve şık bir elbise seçiminde bulunmak gerekiyor. Mezuniyet elbisesi modelleri içerisinden seçim yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta ise vücuda göre seçim yapmaya özen göstermek oluyor.

mezuniyet kıyafeti
mezuniyet kıyafeti

Kum saati vücut tipine sahip olanlar için mezuniyet kıyafeti seçimi diğerlerine nazaran daha kolaylaşacaktır. Manken gibi bir görünüme olanak sağlayan bu vücut tipi için her tarz elbise uygun olabilir. Ancak çok gösterişli ya da çok dekolteli modellerden uzak durmak gerekiyor. Elma vücut tipi için omuzları kapatan ve vücudun üst kısmını ön plana koymayan bir model seçmek daha doğru olacaktır. Armut vücut tipinde ise öne çıkarılmaması gereken bölge basen kısmıdır. Öncelikle öğrenciler vücudunu tanımalı ve mezuniyet elbisesi seçimlerini ona uygun olarak yapmalıdır.

2017 mezuniyet
2017 mezuniyet

Yaşa Uygun Bir Seçim Yapmalı

Bir lise son öğrencisi ile üniversite öğrencisinin elbise seçimi aynı şekilde olmayacaktır. Bir ortaokul öğrencisi ile lise öğrencisinin aynı olmayacağı gibi… Yaşa uygun elbise seçimi yapmak güzel bir görünüme sahip olurken rahat edebilmek için de önemlidir. Üniversitesi mezuniyetinde daha gösterişli ve dekolteli modeller tercih edilebilir, ancak lise ve ortaokul mezuniyetlerinde sade, yaşına uygun ve mümkünse kısa modellerden yana seçim yapılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir