Kadınların İş Yaşamında Giyim Tarzı Nasıl Olmalıdır

İş dünyasında yer alan kadınlar iş kıyafetlerine özen gösterirler. Bu özeni sadece elbise seçiminde değil elbisenin renk seçiminde de gösterirler. İş yerlerinde ve ofisler için kot pantolon gibi sıradan bir kıyafet olabilir.  Ancak, doğru renk ve doğru kombinle yapacağınız elbise tarzını sıradan olmaktan kolaylıkla kurtarabilmek mümkündür.

bayan ofis kıyafeti
bayan ofis kıyafeti

İş yaşamında özellikle kapalı ofis alanlarında çalışan kadınların tercih ettikleri elbiselerin geneli koyu renkli elbiseler olmuştur.  Örneğin siyah, lacivert ve gri renkli jean pantolonlar, klasik denim mavisinde olanlar kadar fazla dikkat çekmez. En yaygın tercih edilen elbise rengi olan siyahı jeanlerinizde de  rahatlıkla giyebilirsiniz.

Çalışma Alanında Elbise Seçimi

Ofiste boy friend tarzı kot pantolonlar yerine artık daha düz kesim pantolonları tercih etmek yerinde olur. İş yerinde tercih edeceğiniz jean pantolonu üzerine blazer ceket giyebilirsiniz.  Ceketin stil bir görüntüsü olduğundan, Jean pantolonunuzun spor görüntüsünü böylelikle ceketinizle tamamlarsınız.  Koyu renkli kot pantolonların üzerine desenli veya renkli ceketleri deneyebilirsiniz.

iş kıyafetleri
iş kıyafetleri

Elbiselerin altına tercih edeceğiniz ayakkabı topuk ayakkabılarla giymelisiniz. Topuklu ayakkabı tercihi kot pantolonu ile müthiş şekilde uyumluluk gösterir.  Tercih edeceğiniz elbiselerde hırkalarla elbiseyi gönül rahatlıkla giyin. Hırkalar da blazer ceketlerde olduğu gibi kıyafetinize daha şık ve ciddi bir görüntü verir. Modern ve şık bir görüntü için hırka içine soft olarak ifade edilen gömlek giyebilir, bel kısmına kemer takarak kendi stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir