Terk Edilme Gerçeği ile Yüzleşin

Ayrılmak hemen herkes için oldukça acı verici bir deneyimdir. Buna bir de terk edilme eklendiği zaman ortaya çıkan sonuçlar çok daha fazla acı vermeye başlar. Öyle ki pek çok kişi terk edildiğini kabul etmez ve bundan ötürü günlük yaşamdan kendini soyutlar. Acı çekmek bu dönemde normal olsa da belirli bir süre sonrasında artık bu durumun üstesinden gelmek gerekmektedir.

Durumu Kabullenin

Özellikle de ayrılığın ilk zamanlarında taraflardan biri tekrardan birleşeceklerine dair inanca sahip olurlar. Böyle olunca da kendilerini bu hayale kaptırır ve asla gerçekleri tam olarak kabullenmezler. Halbuki ayrılıkların büyük bir kısmında taraflar tekrardan birleşmezler. Dolayısıyla ilk aşamada var olan durumu ne kadar acı verici olursa olsun fark etmez kabullenmek gerekmektedir.

Karşınızdakini ve Kendinizi Yormayın

İnatçılık bazı konularda işe yarıyor olsa da ayrıldıktan sonra ne yazık ki istenilen başarılı sonuçları ortaya koymayacaktır. Üstelik bu aşamada zaten iki tarafın da sinirleri hassas olacağı için istenmeyen tartışmalar kendini gösterecektir. Bunun yerine ayrılık sonrası zamanı kendinize ayırmaya çalışın.

Kendinize Zaman Ayırın

Biten ilişki sonrasında özellikle de duygusal anlamda farklı sorunların kendini göstermesi oldukça doğal. Duygular çok hassas olduğu için karşıdan beklenti de halen yüksekliğini korumaya devam edebilir. Fakat ne kadar acı veriyor olsa da mutlaka bir süre sonrasında var olan durumun farkına varılması gerekecektir. Bu aşamada kendinize vakit ayırın ve yeni hayatınızı planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir