Topuk Bakımı İle İlgili Bazı Bilgiler

Vücutta en hassas yerlerden bir tanesi kuşkusuz ayaklarımızdır. Bu nedenle de daha çok bakıma ve ilgiye ihtiyacı vardır. Her insan ayakların ayrı bir bakım ve özen göstermelidir. Herkesin takdir edeceği gibi özellikle de kadınların ayaklarının çok bakımlı ve temiz görünmesi gerekir.

topuk bakımı
topuk bakımı

İşte bu nedenle bu yazımızda çeşitli sebeplerle ayak topuklarında oluşan çatlaklardan nasıl kurtulabileceğinize dair bazı bilgiler verdik. Unutmayın ki topuklarda çatlakları engellemek sizin elinizde. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için ayak topuklarındaki çatlaklara engel olan bakım kürü tarifi vereceğiz. Mutlaka denemelisiniz.

Topuk Çatlaklarını Nasıl Engellerim?

Her şeyden önce ayaklarınızı sürekli nemli tutmaya özen göstermelisiniz. 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı malzemelerini alıp bir kap içinde iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı topuklarınıza ovarak ve masaj yaparak sürün.

topuk çatlaklarına son
topuk çatlaklarına son

Masajdan sonra ayağınıza bir çorap giyip ve sabaha kadar bu şekilde uyuyun. Bu uygulamayı haftada 2 defa gerçekleştirir iseniz kısa zamanda daha düzgün görünen topuklara sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir