Topuklarınızdaki Çatlaklardan Kurtulmak Çok Kolay

Yaz aylar geliyor. Açık ayakkabılar, sandaletler birbirinden güzel terliklerle ayaklarımız sonunda istediği özgürlüğe kavuşacaklar. Peki, bu özgürlük için sen hazır mısın? Kış boyunca ayaklarına gerekli bakımı yaptın mı? Yoksa hala topuklarında çatlaklar mı var? Bu durum çok can sıkıcıdır. Özellikle bayanlar için estetik görüntünün yok olmasına, çorapların takılmalarına neden olabilir. Sıkıntılı durumları yaşamamak için topuk çatlaklarından kolayca kurtulmanın yolu bu yazıda mevcut!

topuk
topuk

Ayaklar insanların en dikkat ettiği yerlerden birisidir. Yeni tanıştığınız kişinin ilk neresine bakarsınız sorusuna katılımcıların hatırı sayılır bir kısmı ayak olarak cevaplamış. Hal böyle olunca yeni tanıştığınız kişilerin gözündeki yerinizi güzel almak istiyorsanız bakım şart!

Çözüm Bal ve Muzda!

Topukların çatlaması pek çok sebepten ötürü olabilir. Ama en büyük sebebi nemsiz kalmasıdır. Yazın kum, yere çıplak ayakla basılmasından ve güneşin etkisinden kışınsa soğuktan ve nemsiz kalmasından dolayı topuklarınız çatlar. Çatlamayı önlemek için pahalı kremlere, ayak bakım törpülerine gerek yok. Dolabınızdaki birkaç malzemeyle yumuşacık ayaklara sahip olabilirsiniz.

topuk bakımı
topuk bakımı

Bir kova ılık suya bir bardak bal dökerek hazırladığınız karışımda ayağınızı 20 dakika ve ya yarım saat dinlendirin. Ayaklarınızı çıkardığınızdaki yumuşaklığına size şaşıracaksınız. Evde bal yok başka çözüm var mı diyorsanız muz size göre! Bir muzu ezip püre haline getirin. 15 dakika boyunca maske halinde bekletin ve yıkayın. İşte bu kadar basit!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir