Karanlığa Işık Yakmış Bir Adam: Mitat Enç

Mitat Enç, 1991 yılında hayata veda eden, ama geride bıraktığı izlerle ismini yaşatan biri. Onu genelde Altınokta Körler Derneği’nin kurucusu olarak tanırlar. Oysa o, bundan çok daha fazlasıdır. Bu ülkeye sayısız hizmeti dokunmuş, üstelik bu hizmetleri karanlıklar içinde yapmıştır. Mitat Enç, delikanlı sayılacak yaşlarda gözlerini kaybetmiş ve ölümüne kadar da o karanlığın içinde hiç pes etmeden mücadele etmiş. Kendine engel olacak bir kaybı, engel olmaktan çıkarıp hayat yolunu önce ufak adımlarla sonra koşar halde geçmiş.

bitmeyen gece kitabı
bitmeyen gece kitabı

Bir Mücadelenin Hikayesi: Bitmeyen Gece

Geride sayısız hizmeti kalmamış yalnızca. Bir de kendinden binlerce satır bırakmış bize. Kendisine hiç acımadan ve kendisini başkalarına hiç acındırmadan anlattığı hayat hikâyesi mesela: Bitmeyen Gece.

Bitmeyen Gece adlı kitabı elinize aldığınızda bir hüznün içine dalacağınızı zannediyorsunuz önce. Sonra bir mücadeleye, hem de büyük bir kuvvetle girdiğinizi fark ediyorsunuz. Gözlerini kaybeden bir adamın mücadelesine hayranlık duyarken, kendinize de şöyle bir dönüp bakıyorsunuz. Farkında olmadan başarılarınızı ya da başaramadıklarınızı düşünüyorsunuz. ‘’Bitmeyen Gece’’, sizde bitmeyen sorulara kapı aralıyor.

bitmeyen gece
bitmeyen gece

Hayata karşı biraz olsun siteminiz varsa, eksikleri düşünüyor ve mutsuz oluyorsanız, başarı-başarısızlık kavramlarıyla boğuşmaktaysanız ve yürüdüğünüz yollarda taşlar çoksa mutlaka okumalısınız bu kitabı. Hem Mitat Enç gibi bir ismi tanımalı hem de gerçek bir hikâyeden dersler almalı. Evet, sadece bu sebeplerden dolayı bile okumalısınız bu kitabı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir