Az Yağ ve Az Kalori İçeren Diyet Avokado İhtiyacımız Olan Şey mi?

Dünya genelinde yıllardır birilerinin meyveyi kitlelere daha cazip hale getirmek için bir plan hazırladığı şaşırtıcı değil. Bir meyve şirketi geçtiğimiz günlerde geleneksel çeşitlerden daha az yağ ve daha az kaloriyi içeren diyet avokadolarını tanıttı. Bazı sağlıklı besin meraklıları, dünyanın gözde meyvesinin düşük kalorili ve az yağlı bir biçimde bulunabileceği için seviniyorlar. Fakat bazıları düşünüyor; avokadodaki yağ iyi değil mi?

avakado
avakado

Avokado Işığı adı verilen yeni meyve, standart avokadolara oranla % 30 daha az yağ içeriyor, Yeni avokadolar aynı zamanda daha fazla olgunlaşıyor ve olgunluklarını diğer markalardan daha uzun süre koruyorlar. Bir avokadonun olgunlaşması için bir hafta beklenmesi ve kahverengine dönüşen rengi sonrası yumuşak lezzeti herkes tarafından takdir edilir.

Bildiğimiz Avokadonun Sağlığa Faydaları

Avokado yağ oranı yüksektir, ancak, avokadolardaki yağ, tekli doymamış türdendir ve bu, kötü kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur. Avokado, tansiyonu düzenleyen potasyum, gözlere iyi gelen lutein, gebelikte çok önemli olan folik asit dâhil yaklaşık 20 vitamin ve minerali barındırır.

yumurta ve avakado
yumurta ve avakado

Avokado, hastalık ve enfeksiyona karşı savaşmanıza yardımcı olan B vitamini deposudur, ayrıca size C ve E vitaminleri, ayrıca kanseri önlemeye yardımcı olabilecek doğal bitki kimyasalları verirler. Avokadonun şekeri azdır ve içinde uzun süre tok hissetmenize yardımcı olan lif içerirler.

Diyet avokadoları sizin için iyi bir şeyse, daha az yağ ve az kalorili bir avokadonun mevcut bir alternatif olduğunu bilmeniz sevinilecek bir şey olabilir. Peki, bu gerçekten vazgeçmek istediğin bir şey mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir