Balkon İçin Dekorasyon Önerileri

Havaların ısınmasıyla birlikte favori mekanlarımız balkonlar oluyor. Birçok kişi için ailece keyifli zaman geçirme noktası olan balkonlar, yaz akşamlarında misafirleri ağırlamak için de uygun alanlar. Ancak dekorasyonuna dikkat edilmediğinde pek fazla kullanılmadıkları dikkatlerden kaçmıyor. Peki, balkon nasıl dekore edilmeli?

balkon dekorasyonu
balkon dekorasyonu

Geniş Kullanım Alanları Yaratın!

Balkon dekorasyonunda şıklıktan ziyade kullanım alanının genişliğine dikkat etmek gerektiği unutulmamalıdır. Özellikle küçük bir balkona sahipseniz, balkonda kullanacağınız masa-sandalye grubu ve diğer unsurları ona göre seçmeniz gerekir. Mümkün olduğunca az yer kaplayan, portatif ve katlanabilen özellikle eşyaları tercih ettiğinizde balkonun kullanım alanı artacaktır.

Paletleri Değerlendirin!

 Balkonunuzda kullanmak için kendi mobilyanızı kendiniz yapmaya ne dersiniz? Palet kullanarak harika bir sehpa ve bir oturma grubu hazırlayabilirsiniz. Halat ve sicim ipleri ile tasarımına katkıda bulunabilir, mavi ya da beyaz gibi yaza yakışan renklere boyayarak balkonunuzda oldukça şık bir ortam yaratabilirsiniz. Paletlerle balkon mobilyası hazırlama uygulaması için internette kısa bir araştırma yapmak yeterli olacaktır.

balkon dekoru
balkon dekoru

İnce Perdeleri Deneyin!

Balkonda zaman geçirirken güneşin olumsuz etkilerinden kaçınmak istiyorsanız, store ya da zebra perde kullanabilirsiniz. Ancak daha şık bir alan yaratmak istiyorsanız, yere kadar inen ince perdeler doğru seçim olabilir. Gün ışığını kesmeyecek türde bir inceliğe sahip olmasına dikkat edilmeli ve mutlaka beyaz ya da krem renginden yana seçim yapmaya özen gösterilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir