Sırt Terlemesine Çözüm

Özellikle sıcak aylarda son derece stres yaratan ve sizi sıkıntıya sokan sırt terlemesi rahatsız edici bir durumdur. Toplantıya yetişme telaşı, günlük yaşantı içinde ya da iş hayatının tümünde bu sıkıntı ile baş etmeye çalışıyor olabilirsiniz. Sırt terlemesine sebep olan ter bezlerinin aşırı derece de aktif olmasına işaret eden hiperhipoz adı verilen duruma işaret edebilir. Sırt terlemesinin giderilmesi için öncelikle doktorunuz ile görüşmeniz önerilir. Bunun yanı sıra bazı önerileri uygulayarak da sırt terlemenizi azaltmanız mümkün.

sırt terlemesi
sırt terlemesi

Antiperspirant Kullanımı

Antiperspirant kullanımı genellikle koltuk altında görülüyor.  Fakat sırt bölgenizde de kullanarak bu alandaki terlemeye sebep olan nedenleri azaltır. Ciltteki gözenekleri tıkar ve daha az bir ter ile karşılaşmanız mümkün olur.

Kıyafet Seçimi

Günlük ya da iş hayatında giyim parçalarınızda mutlaka naylon ve benzeri içerik kullanılarak hazırlanmış olan parçalardan uzak durun. Mümkün olduğu kadar nefes alan ve cilt dokunuza uyum sağlayacak pamuklu lif içerikli giyim parçalarını tercih edin.

pamuk
pamuk

Serin Yerlerde Kalmaya Çalışın!

Özellikle terlemenin yoğun olduğu kişilerde serinin bir altı sıcaklıkta vücut serinlemeye çalışarak daha çok ter üretecektir.  Bu sebep ile sıcak havalarda serin yerlerde kalanız son derece önemli olacaktır. Aynı zaman da bol su tüketerek iç ısınızın da yükselmesine sebep olabilir ve terlemenizi kontrol altına alabilirsiniz. Su tüketimi mineral ve tuzun geri kazanılması içinde önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir