Sarkık Göğüslere Son

Kadınların göğüsleri bazı sebepler nedeniyle ne yazık ki zamanla sarkmaya başlıyor. Üzerinde çatlaklar meydana geliyor. Eski dik duruşunu kaybediyor. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz ki alınan yaş ve hızlı kilo alıp verme. Gözlerdeki esneklik ve elastikiyet yaşla birlikte yok olmaya başlıyor. Ama her kadın gibi eğer siz de daha düzgün görünümlü göğüslere sahip olmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

göğüs dikleştirme
göğüs dikleştirme

Sarkık Göğüsler İçin Etkili Öneriler

Göğüslerde kas olmadığı için bakım yapılması şarttır. Yağ ve süt üreten bezler bulunan göğüslerin evde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle sarkmasına önleyebilirsiniz. Bunun için ilk önerimiz egzersizdir. Günlük olarak belli başlı egzersiz yapın.

İkinci olarak oldukça etkili bir yöntem olan buz masajını öneriyoruz. Bu masaj sayesinde göğüsleri sıkılaştırıp kaldırabilirsiniz. Unutmayın buzu en fazla 1 dakika göğüslerinizin üzerine tutmanız gerekiyor.

sarkık göğüs egzersizi
sarkık göğüs egzersizi

Yine zeytinyağında alabileceğiniz önlemlerden bir tanesidir. Biraz Zeytinyağı ile göğüslerinize kendiniz haftada 4 defa masaj yapabilirsiniz. Son olarak salatalık ve yumurta sarısını kullanarak bir maske hazırlamanızı önerebiliriz. Önce salatalığı blendırdan geçirin, İçerisinde yumurta sarısı, bir çay kaşığı krema ve biraz tereyağı ekleyin, karıştırın.  Göğüslerinize sürün ve 30 dakika bekletin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir