Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Baş ağrısı kadın erkek fark etmeksizin biz insanların en büyük sağlık problemlerinden bir tanesidir. Yoğun çalışma temposu, stres, yüksek ses,  aşırı üzüntü ve bunun gibi belli başlı sebeplere bağlı olarak birçok kişi baş ağrısı çekebiliyor. Baş ağrısından evde kendi yöntemlerimizle kolayca kurtulmak  her birimizin hayalidir.Farklı sebeplerden ortaya çıkan baş ağrısının evde basit yöntemlerle nasıl engelleyebiliriz? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu konu hakkında temel bilgiler verdik.

baş ağrıları
baş ağrıları

Baş Ağrısı Yaşayanlar Dikkat

Aniden baş ağrısı sorunu ile karşılaşıyorsanız ve zamanla şiddet artıyor Bu durum bana mutlaka ihmal etmemeniz gerekiyor. Ayrıca baş ağrısının belli başlı çeşitleri vardır.Herkesle farklı belirtiler gösterir. Bu yüzden öncelikle herkes baş ağrısının tipini öğrenmelidir.Buna uygun tedaviyi bulmak baş ağrısının şeklini öğrenme ile mümkün olabilir.  Eğer gözlerinizin arkasında ve boyun kaslarında gerginlik hissediyorsanız  gerilim nedenli baş ağrısı yaşıyor olabilirsiniz.Bu tarz baş ağrıları gün ortasında ortaya çıkar ve uzun sürebilir.

baş ağrısı
baş ağrısı

Mutlaka doktorunuza görünmeli, kaynağını bulmaya çalışmalısınız.En az yarım saat düzenli olarak egzersiz yapmayı ihmal etmemelisiniz ve baş ağrısında en önemli şey yeterli miktarda sıvı almaktır. Bu yüzden bol bol su içmeyi asla ve asla ihmal etmemelisiniz. Migren ağrısı genelde stres, uyku düzenindeki bozukluk, aşırı ilaç tüketimi gibi nedenlerle ortaya çıkabilir. Eğer migren ağrısı varsa yediklerinize dikkat etmeli,  aç kalmamalı,  düzenli uyumaya çalışmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir