Biceps Kaslarının Önemi

Kas yapmak kadınların az olsa da erkeklerin mutlak suretle sahip olmak istediği görüntü türlerinden birisi olmuştur. Kas gelişimde düzgün görüntü oluşması için biceps kas görüntüsünün oluşması gerekir. İnsanlarda pazu olarak bilinen kas grupları biceps kasları olarak bilinir. Biceps kaslarının oluşması için insanların düzenli olarak spor yapması gerekir. Düzenli çalışma içinde kullanılacak teknik çok önemlidir.

Buna göre egzersiz için kullanılacak dambıl’ın 1 saniye içerisinde kaldırılması 3 saniye içerisinde indirilmesi gerekir. Setler halinde oluşturulan çalışma kısa sürede sonu verecektir. Kasların geliştirilmesinde dambılın kullanımı çok önemlidir. Başlayacağınız ilk antrenmanda en ağır dambıllları kullanmak kısa sürede sonuç vermez.

biceps kasları
biceps kasları

Biceps Kaslarını Geliştirme Teknikleri

Bu nedenle dambıl ağırlık seçimi gün gün yükseltilerek yapılır. Dambıl ile yapacağınız egzersizler sadece biceps kaslarının gelişmesine değil, omuz ve bilek kaslarının da güçlü olmasını sağlar. Yapılacak kas egzersizlerinde bel ve sırt bölgesine destek almadan yapmak direk kol bölgesine baskı oluşmasını sağlar. Bu da güçlü kasların oluşmasında en büyük etkendir.

Kol kaslarının geliştirilmesinde spor salonlarında uygulanan bir çok yöntem vardır. Bu yöntemleri evinizde bulunan dambıllarla birlikte sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Biceps kasları için yapılması gereken egzersizlerden olan Hammer Curl hareketi, kol kaslarının gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Kol kaslarının gelişmesinde tercih edilen diğer egzersizler ise Dumbell Curl ve Barbell Curl olmuştur. Kademeli olarak gerçekleştirecek egzersiz güçlü kollara sahip olmanızı sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir