Canlı Saçlara Sahip Olmak İçin Yapılabilecekler

Hemen her konuda doğru bildiğimiz ama yanıldığımız pek çok bilgi var.  Bunların hangilerinin doğru olup olmadığından özellikle internet çağında emin olunamıyor ve bazen doğru olarak yapılan ve öyle sanılan bir uygulamanın tamamen yanlış sonuçları olabiliyor.

Sonuçta ne kadar güzel olursanız olun sağlıklı ve canlı bir saça sahip değilseniz görüntünüz istenen yeterlilikte olmayacaktır değil mi?

canlı saçlar
canlı saçlar

İşte O Yöntemler

Öncelikle son derece basit bir uygulamadan bahsedeceğiz ki, bu sağlıklı saçlar için de son derece önemli. Buhar banyosu. Saçlarınıza haftada bir kere buhar banyosu uygulamanız saçlarınızı canlandıracaktır. Ama bu uygulama için özel güzellik merkezlerindeki Fin Hamamı veya buhar odalarına da gidebilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz bir diğer uygulama ise nektarlardan alacağınız ısırgan otunu kaynatarak banyo öncesi saçlarınıza uygulayıp bir süre bekletmeniz ve sonra bol ılık su ile durulamanız.

saç bakımı
saç bakımı

Buna ilaveten yine evde yapabileceğiniz bir diğer uygulama ise sandal ağacı yağı ile susam yağını karıştırıp, saçlarınıza uygulayıp bir saat beklettikten sonra bol ılık su durulamanız.

Israrla bol ılık su dememizin ise bir nedeni var elbette, aşırı soğuk ve aşırı sıcak su saçlarınıza zarar verir.

Bunun yanında ayda bir kere saçlarınızın kırıklarını aldırmanız, keratin özlü bakım ürünleri kullanmanız, sık sık saçlarınızı boyatmamanız diğer yöntemler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir