Öğrencilere Uygun Tatil Yöreleri

Öğrencilik insan yaşamının en güzel dönemlerindendir ve insan aslında hiç bitmesin ister ama yine de sayılı gün çabucak geçer ve bugünler biter.

İşte bu dönemlerde her anın tadını çıkarmak gerekir. Nitekim öğrencilerin çalıştıkları onca yoğun günlerden sonra tatile de ciddi biçimde gereksinimleri vardır ama olayın ekonomik boyutu da unutulmaması gerekir.

Biz bu yazıda öğrencilerin ekonomik olarak ülkemizde tatil yapabileceği ve çok keyif alabileceği yerlerden bahsedeceğiz.

Fethiye
Fethiye

İşte o yerler:

  • Olimpos: Antalya’ya çok uzak olmayan bu yerleşke adeta cennet gibi olup, bungolow evler, kamp alanları, tertemiz sahili ve kendisine has yapısı ile öğrenciler için ideal.
  • Kaş: Diğer tatil bölgeleri ile örneğin Bodrum ile kıyaslandığında son derece uygun şehir içinde pansiyonlar, oteller bulmak mümkün. Denize girmek için de fiyatlar o kadar yüksek değil. Üstelik tüm bunların yanında son derece bakir ve özel bir bölge, sadece öğrenciler için herkes için çok özel bir bölge.
Olimpos
Olimpos
  • Sarımsaklı: Ayvalık kentinin en özel noktalarından birisi. Burası öğrenciler için son derece ekonomik olan bir plaj ve son derece de sakin, temiz.
  • Alanya: Sadece öğrenciler için herkesimden, her bütçeden insana hitap eden ilçe, son derece bol sayıda ve her keseye uygun otelleri, pansiyonları ve kamp yerleri ile özellikle öğrenciler için ideal.
  • Fethiye: Bu ilk beş içinde mutlaka Fethiye olmalıydı. Bir turistik kentten çok uzak ama son derece ekonomik. Bir kere gittiniz mi, bir daha vazgeçemeyeceğiniz kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir