Öksürüğe İyi Gelen 4 Yöntem

Soğuk havaların başlaması ile birlikte öksürük rahatsızlığına yediden yetmişe birçok kişi yakalanabiliyor. Sonbahar kış aylarında sık rastlanan öksürüğün oluşma sebebini bilmek son derece önemlidir. Öksürüğünüzün sebebi soğuk algınlığı ise aşağıda yer alan yöntemleri uygulayarak tedavinize destek olmanız mümkün.

  1. Bitki Çayını Bal ile İçin

Adaçayı, ıhlamur, zencefil, kuşburnu gibi çayları soğuk algınlığı durumunda kullanabilirsiniz. Rahatsızlığınıza iyi gelecek olan bitki çaylarını bal ile tüketerek öksürüğünüzün tedavisini hızlandırabilirsiniz.

  1. C Vitaminlerine Beslenmenizde Yer Açın

C vitamini bağışıklık sisteminin güçlendiren içeriğe sahip olmasının yanı sıra enerji verir. Bu sebep ile C vitamini içeren meyve ve sebzeleri öksürük rahatsızlığını yaşadığınızı dönemde sıklıkla tüketmek hastalığınız için tedavi oluşturacaktır.

  1. Bol Su İçin

Boğazın nemli kalması bu dönemde oldukça önemlidir. Kuru olan boğaz öksürük ile tahriş olabilir. Aynı zamanda vücuttan zararlıların atılması içinde su tüketimi son derece önemlidir. Aynı zamanda su içine limon sıkarak tüketirseniz ayrıca C vitamini de alarak rahatsızlığınızın daha kısa sürede geçmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Çorbanızı Sıcak İçin, Kaynar Değil

Soğuk algınlığı ile beraber öksürüğün yaşandığı rahatsızlıklarda çorba tüketimine yer vermek boğaz tahrişinin yaşanmaması için önemli olup aynı zamanda beslenmenin devamlılığı içinde önemlidir. Özellikle çorbaların içine katılacak olan karabiber öksürük için çare oluşturacak bir baharattır. Yalnız çorbanızı kaynar içmeniz tahriş yaratacağı için sıcak içmeniz önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir