Saçınızı Doğal Yollarla Düzleştirmek için 3 Etkili Formül

Saçınızı çok sık şekillendirmek veya kalıcı düzleştirmeyi tercih etmek saç sağlığına zararlı olabilir. Sizin için 3 etkili yöntemi bir araya getirdik, ancak dikkat: Saçınızı düzeltmek için doğal yöntemleri kullanmak, sonuçlarını görmek için daha uzun süre beklemenizi gerektirebilir.

saç bakımı

  1. Hindistan Cevizi Sütü ve Limon Suyu

Çeyrek fincan Hindistan cevizi sütü ve 1 yemek kaşığı limon suyunu birleştirin ve iyice karıştırın. Karışımı bir gece boyunca soğutun. Sabah, karışımı saçınıza, köklerden uçlara uygulayın. Yaklaşık 30 dakika boyunca bırakın. Soğuk su ve hafif sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın.

Hindistan cevizi sütü ile birlikte limon suyu, saç derinize C vitamini takviyesi yaparken saçınızı düzleştirir. Bu maske saçlarınızı ipeksi bir yumuşaklık verecek ve ilk tedaviden hemen sonra saçınızın daha pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.

  1. Saç Düzleştirmesi için Süt Sprey

Sade 1 bardak sütü sprey şişesine boşaltın. Sütle doyana kadar saçlarınızı püskürtün. Sütü saçınızda yaklaşık 30 dakika bırakın ve soğuk su ile yıkayın. Sütteki proteinler saç tellerinizi güçlendirir, saç dökülmesini kontrol eder ve saçlarınızın düzleşmesine yardımcı olur.

  1. Saç Düzleştiren Yumurta ve Zeytinyağı Maskesi

2 yumurta ve 3 yemek kaşığı zeytinyağını çırpın. Karışımı saçınıza uygulayın, yaklaşık bir saat açık tutun. Saçlarınızı ılık su ve doğal bir şampuanla yıkayın.

Zeytinyağı mükemmel bir saç kremi iken, yumurta saçlarınızı besler ve düzleştirirken yardımcı olan proteinlerle doludur. Bu maddeleri birleştirmek size yumuşak, kıvrılmayan saçlar kazandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir