Yemek Odasını Farklı Stillerde Aydınlatma Önerileri

İç mekan dekorasyonlarında doğru aydınlatmanın önemi büyüktür. Yemek odaları çoğunlukla salonda yer alsa da bazı evlerde başlı başına bir oda şeklinde yer alır. Yemek odalarının aydınlık görünmesi evin daha ferah görünmesini de sağlar. Masa ön planda olduğu için aydınlatma sırasında masanın üstüne denk gelen aydınlatma ürünleri tercih edilmeli.

yemek odası
yemek odası

Yemek Odanız için Aydınlatma Teknikleri

Yemek odanızda sadece masa üzerini aydınlatmayın. Masa ile birlikte farklı ışık kaynakları da kullanarak odanın daha canlı görünmesini sağlayın. Ev dekorasyonunuzda modern eşyalar hakim ise yemek odanızda lambeder tercih edebilirsiniz. Yemek odanıza farklı tasarımlar yapmak istiyorsanız mutlaka spot lambalarından da yararlanın. Spor aydınlatma tavanın bütününe yayıldığı için odanın her yerini aydınlatır.

Klasik tarzda döşenmiş bir yemek odanız varsa klasik çizgilere sahip avize modellerini tercih edebilirsiniz. Yemek odanız küçük ise ve eşyalarınız klasik döşenmişse sarkıt lambaları tercih etmemeniz önerilir. Tavana yapışık aydınlatma ürünleri ise küçük masalar için doğru seçimdir.

yemek odası takımı
yemek odası takımı

Mutfağınızın bir bölümünü yemek odası olarak ayırdıysanız aydınlatmada spot lambaları ve sarkıt avizelerden yararlanabilirsiniz. Mutfağınızın rengine göre spot lambaların renk düzenini ayarlarsanız, ortam daha canlı görünür. Tavana monte edilen lambalar özellikle mutfak için idealdir. Yemek odanıza ayrı bir hava katmak için aydınlatmayı doğru şekilde yapmalı ve diğer eşyaların düzenine göre hareket etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir